LIVE STREAM: Coachella 2015

The first weekend of Coachella 2015 is upon us, and for everyone that couldn’t make it out to California (us included), YouTube is streaming three channels of content with select acts. Check out all three channels, along with the schedule below. Rock out at home, crowd surf on your couch, play all three with the volume down and Dark Side of The Moon on. Whatever you do, just enjoy:

Friday, April 10th

All times Central Time Zone

Channel 1 Channel 2 Channel 3
5:35 PM – Haerts 5:35 PM – Eagulls 5:35 PM – Cloud Nothings
6:10 PM – Reverend Horton Heat 6:25 PM – Brant Bjork and the Low Desert Punk Band 6:55 PM – Kiesza
6:50 PM – George Ezra 7:20 PM – Sylvan Esso 8:45 PM – Hot Natured
7:30 PM – Charles Bradley and his Extraordinaires 8:10 PM – Kimbra 9:40 PM – Keys N Krates
8:20 PM – The War On Drugs 9:10 PM – Raekwon and Ghostface Killah 10:30 PM – DJ Snake
9:10 PM – Alabama Shakes 10:05 PM – Gorgon City 11:30 PM – R3HAB (Part 1)
10:20 PM – Interpol 10:50 PM – Azealia Banks 12:00 AM – Porter Robinson
11:15 PM – Tame Impala 11:35 PM – Nero 1:00 AM – R3HAB (Part 2)
12:30 AM – Lykke Li 1:35 AM – Alesso
1:20 AM – Ride
2:05 AM – Todd Terje and the Olsens

Saturday, April 11th

All times Central Time Zone

Channel 1 Channel 2 Channel 3
5:35 PM – Clean Bandit 5:35 PM – Royal Blood 5:35 PM – Parquet Courts
6:40 PM – Milky Chance 6:15 PM – Benjamin Booker 6:15 PM – Lights
7:30 PM – St. Paul & the Broken Bones 6:55 PM – Toro y Moi 7:00 PM – Perfume Genius
8:15 PM – Hozier 8:00 PM – Yelle 7:40 PM – Chet Faker
9:05 PM – Run the Jewels 8:45 PM – Bad Religion 8:35 PM – Andrew McMahon in the Wilderness
10:15 PM – Alt-J 9:35 PM – Glass Animals (partial set) 9:25 PM – Belle & Sebastian
11:15 PM – Jack White 10:00 PM – Father John Misty 10:20 PM – Duke Dumont
1:00 AM – Flosstradamus 10:50 PM – Jungle 11:25 PM – Gramatik
1:55 AM – Axwell /\ Ingrosso 11:30 PM – Tyler, the Creator 12:20 AM – Dirty South
12:20 PM – FKA Twigs 1:15 AM – Deorro
1:25 AM – The Weeknd 2:15 AM – Ratatat
2:25 AM – Antemasque (partial set)

Sunday, April 12th

All times Central Time Zone

Channel 1 Channel 2 Channel 3
5:35 PM – Circa Survive 5:35 PM – MO 5:35 PM – The Orwells
6:30 PM – Mac DeMarco 6:20 PM – Sturgill Simpson 6:10 PM – RAC
7:25 PM – Jenny Lewis 7:10 PM – St. Lucia 7:00 PM – Panda Bear
8:25 PM – Ryan Adams 8:00 PM – Tycho 7:45 PM – What So Not
9:25 PM – Marina & the Diamonds (partial set) 8:50 PM – Vance Joy 8:45 PM – Martin Solveig
9:55 PM – Kaskade 9:40 PM – The Cribs 9:45 PM – Madeon
10:45 PM – Florence & the Machine 10:25 PM – Stromae 10:45 PM – New World Punx
11:15 PM – St. Vincent 11:45 PM – David Guetta
12:10 AM – Fitz & the Tantrums 1:00 AM – Kygo (partial set)
1:30 AM – Jamie xx (partial set)

Live Stream Channel One

Live Stream Channel Two

Live Stream Channel Three

Advertisements